Uczymy Fotografii od podstaw

Kurs fotograficzny Uczymy Fotografii

Z pewnością nie raz spotkaliście się z sytuacją, kiedy Wy lub ktoś znajomy kupił lustrzankę za kilka tysięcy złotych, a zdjęcia mimo to wychodziły gorsze, jak poprzednim aparatem. Dlaczego tak się dzieje, skoro sprzęt teoretycznie jest dużo lepszy?

Ponieważ fotografowanie lustrzanką wymaga odrobimy wiedzy na temat fotografii. Taki aparat ustawiony na tzw „auto” będzie w zasadzie fotografował na takim samym poziomie jak małe „małpki” czy kompakty. Jeżeli tak podchodzimy do fotografii, nie ma sensu kupować droższego sprzętu. Jeżeli jednak chcesz opanować techniki fotograficzne na takim poziomie aby potrafić wykonywać dobre zdjęcie, które spodoba się nie tylko Wam, ale i Waszej rodzinie czy znajomym – ten poziom naszego kursu jest dla Ciebie.

Co na kursie?

Kurs podstaw fotografii organizowany przez instruktorów Uczymy Fotografii to podstawowe szkolenie z zakresu budowy aparatu, najważniejszych parametrów w fotografii czy technik fotograficznych. W programie zajęć znajduje się warsztat teoretyczny oraz zajęcia praktyczne w profesjonalnym studiu fotograficznym lub plenerze. Szkolenie trwa 8 godzin, oczywiście z przerwami na kawę czy obiad. Grupa wynosi zawsze od 8 do maksymalnie 15 osób, dzięki czemu instruktorzy mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu każdemu uczestnikowi. Kurs zakończony zostaje rozdaniem certyfikatów ukończenia szkolenia podpisanych przez dyplomowanego mistrza fotografii.

Dla kogo ten kurs?

 • Chcesz nauczyć się wydobyć maksimum możliwości z własnej lustrzanki,
 • Chcesz poznać podstawowe zasady w fotografii,
 • Chciałbyś korzystać z „ręcznych” ustawień aparatu,
 • Nie wiesz jak odpowiednio dobrać parametry aby zdjęcie było dobre technicznie,
 • Chcesz po prostu robić ładne zdjęcia.

To co istotne, czyli program zajęć

1. BHP w fotografii
Jak podłączać i odłączać sprzęt aby nie uszkodzić aparatu? Jak zmieniać obiektywy aby nic nie dostało się do środka? Jak wyczyścić swoją lustrzankę? Czyli kilka rad aby nasz aparat służył nam jak najdłużej.

2. Jak to jest z tymi aparatami? Rodzaje aparatów i matryc.
Przy wyborze aparatu przede wszystkim musimy zdecydować się na to, do czego będziemy chcieli go wykorzystać i co będziemy fotografować. A jeżeli już mamy lustrzankę, to co takiego noszą w rękach inni fotografowie?

3. Czym jest tajemnicza ekspozycja i jakie są składowe zdjęcia?
Na dobre zdjęcie nie składa się tylko sprytny fotograf i jego aparat. Fotografia, to kilka podstawowych parametrów, które warto znać aby potrafić świadomie fotografować. Czas, przysłona, ISO, pomiar światła itd. itd. … te pojęcia już nie będą dla nas tajemnicą.

4. Co nam daje producent?
Kilka informacji o tym, co właściwie jest jeszcze w naszych aparatach. Tutaj omówimy dodatkowe funkcje naszych aparatów i ustalimy, które są nam naprawdę przydatne, a które mimo wszystko lepiej wyłączyć.

5. Techniki fotografii
Portret, fotografia okolicznościowa, krajobraz czy architektura. Każdy rodzaj fotografii ma swoją specyfiką, swoje typowe kadry oraz zasady, którymi się rządzi. Na zajęciach poznamy również techniki fotografii studyjnej oraz fotoreportażu. Wspomnimy też o tym, jak zrobić dobre zdjęcia produktowe.

6. Szkiełka, czyli co i jak jakim obiektywem?
Do każdej techniki fotografii potrzebny jest nam odpowiedni obiektyw. Fishaye, szerokokątne i tele, obiektywy stało i zmienno-ogniskowe, stało i zmienno świetlne. Co wybrać z takiej oferty?

7. Dłuższa przerwa obiadowa.
W tym czasie można skorzystać z cateringu lub wybrać się na obiad.

8. Uczymy się fotografii w praktyce
Druga część kursu to zajęcia praktyczne w plenerze lub specjalnie przygotowanym studiu fotograficznym. Głównym czynnikiem decydującym o formie zajęć jest pogoda, jednak zawsze jesteśmy otwarci na rozmowę z grupą. W tej części kursu zajmiemy się przełożeniem zdobytej dotąd wiedzy na praktyczne zastosowanie jej w fotografii.

9. To już jest koniec.
Po kursie każdy z uczestników dostanie certyfikat ukończenia kursu oraz upominek od Uczymy Fotografii.

Zapisz się na kurs!
Stalowa Wola, 9 kwietnia 2016 (sobota)

Należy wiedzieć:

Nie wymagamy doświadczenia w zakresie fotografii. Nie wymagamy umiejętności obsługi aparatu. Potrzebne są jedynie chęci do nauki oraz jakikolwiek aparat, z którym będziecie pracować.

Po kursie każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu podpisany przez dyplomowanego mistrza fotografii.

Cena nie zawiera: dojazdu, noclegu oraz wyżywienia. Na życzenie uczestników istnieje możliwość zamówienia cateringu.

Zobacz jak wyglądają nasze kursy podstaw fotografii!

Co zawiera cena?

 • Szkolenie w wymiarze 8 godzin według programu
 • Materiały
  pomocnicze
 • Przerwę
  kawową oraz
  napoje
 • Możliwość pracy
  na profesjonalnym
  sprzęcie
 • Upominek od
  Uczymy Fotografii
 • Certyfikat
  ukończenia kursu

Zajęcia dostępne w następujących terminach

do góry

Copyright © 2012 UczymyFotografii.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.