Loading...

Podstawy fotografii dla młodzieży i dorosłych

Kurs złożony z 2 spotkań wprowadzający do świata fotografii dedykowany dla młodzieży i dorosłych.

2 spotkania
16 godzin
PL EN

Zaczynamy od początku

Kurs podstaw fotografii zaplanowany jest według ścieżki edukacyjnej zbudowanej na bazie naszego wieloletniego doświadczenia. Wyselekcjonowaliśmy tematy i informacje, które potrzebne są nowym adeptom fotografii na początku ich drogi z aparatem w ręku.

Warsztaty składają się z dwóch 8-godzinnych spotkań. Na pierwszy rzut oka wydaje się to długo, jednak bez obawy - nasze zajęcia organizujemy tak aby połączyć zdobywanie wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczestnicy spędzają czas zarówno w sali wykładowej, jak i podejmując pierwsze próby robienia zdjęć w trybie manualnym. Tematyka i sposób prowadzenia zajęć dostosowany jest do młodzieży i dorosłych. Mamy na myśli przedział wiekowy 14-60 lat. Dla dzieci i seniorów przygotowaliśmy odrębne ścieżki programowe dostępne w naszym katalogu kursów.

Kurs jest ten idealny jeżeli chcecie rozpocząć swoją drogę z fotografią. Zapewni Wam solidne podstawy ułożone w logiczny i nieprzesadzony sposób. Będzie dobrym punktem wyjścia dla nowo powstałych kół fotograficznych, grup zainteresowań oraz zespołów marketingowych w firmach i urzędach.

Czego nauczymy się na zajęciach?

 • Poznamy zasady bezpieczeństwa w pracy fotografa, które mogą uratować nasz sprzęt.
 • Zrozumiemy, jak światło przechodzi przez aparat i zamienia się w barwną fotografię.
 • Odkryjemy tajniki autofokusa, pozwalające na precyzyjne śledzenie i ostrość kadru.
 • Nauczymy się jak skutecznie manipulować trójkątem ekspozycji: czasem, przysłoną i ISO.
 • Dowiemy się, jak różne obiektywy wpływają na nasze zdjęcia i w jakich sytuacjach ich używać.
 • Dowiesz się jak się robi piękny bokeh na zdjęciach
 • Opanujemy sztukę fotografowania w ruchu i uchwycenia dynamiki sceny.
 • Wprowadzimy się w podstawy postprodukcji, ucząc edycji i korekty zdjęć dla lepszego efektu końcowego.

Dzień I

1

Poznajmy się

Krótka rozmowa o tym po co tu jesteśmy i jakie macie oczekiwania wobec naszych zajęć.

2

BHP w pracy fotografa

Wieje nudą? Nie prawda! Na przykładach pokażemy Wam, że są akcesoria i zasady, które mogą dosłownie uratować życie naszego sprzętu!

3

Jak działa aparat?

Dobrze jest wiedzieć co się dzieje w urządzeniu, które zatrzymuje chwile w postaci obrazu. Bez zbędnych detali technicznych porozmawiamy o tym jaką drogę przebywa światło aby finalnie zamienić się w barwną fotografię.

4

Przerwa na kawę i herbatę

5

Co to jest Autofocus?

Wiesz, że możesz wskazać aparatowi miejsce na zdjęciu, które ma być ostre? Ten spryciarz potrafi też śledzić obiekty w kadrze a nawet wykrywać twarze i uśmiechy.

6

Czas….start! Przysłona i ISO

Im dalej w las tym więcej drzew. Najważniejsze z podstaw fotografii to trójkąt ekspozycji. Czyli czas, przysłona i ISO. W przystępny sposób rozwalimy system i wspólnie rozgryziemy jak to działa.

7

Przerwa obiadowa

8

Czym można zrobić zdjęcie?

Rodzaje aparatów, czym różnią się od siebie i dlaczego jedne są tańsze inne droższe?

9

Plener fotograficzny - portret wzajemny

Wykonanie wzajemnych portretów to świetna nauka, a przy lepsze integracja grupy przed drugim dniem zajęć. W trakcie sesji wprowadzenie do światła.

Dzień II

1

Poranne powitanie i krótka powtórka

Hej! Kto pamięta, co to ten trójkąt ekspozycji? Małe przypomnienie, żebyśmy byli pewni, że wszyscy są na tej samej stronie. A może QUIZ online na Waszych smartphonach?

2

Światło to podstawa

Nie tylko w fotografii! Odkryjemy tajemnice naturalnego i sztucznego światła. Czy wiecie, że złota godzina to nie tylko moment, kiedy wszystko wygląda piękniej? Jakie gadżety możemy wykorzystać, żeby nasze portrety były jeszcze lepsze.

3

Przerwa na kawę

(i dobre światło)

4

Kadr - więcej niż tylko prostokąt

Czym jest kompozycja i jakie są jej zasady? Rozmowa o liniiach prowadzących, punktach zainteresowania i tym, dlaczego nie zawsze warto fotografować na środku. I najważniejsze! Jak nie kroić ludzi?

5

Zoom czy szeroki? Obiektywy i ich tajemnice

Nie wszystkie obiektywy są stworzone równe. Dlaczego niektóre robią "rybią" fotkę, a inne zbliżają jak lornetka?

6

Przerwa obiadowa

może kilka kadrów z jedzeniem?

7

Akcja! Fotografia w ruchu

Fotografowie mawiają przewrotnie, że dzieci i zwierzęta są najtrudniejsze do sfotografowania. Cały czas się ruszają! Jak fotografować szybko poruszające się obiekty? I czy można "zatrzymać" wodę w kadrze?

8

Świat w kolorach... i nie tylko

Czarno-białe zdjęcia nie wyszły z mody. Porozmawiamy o tym, kiedy warto przejść na czarno-biały i co to wnosi do naszej fotografii.

9

Krótka rozmowa o postprodukcji

Nie każdy jest grafikiem, ale trochę magii w edycji zawsze się przyda. Wprowadzenie do podstawowych narzędzi i technik obróbki.

10

Podsumowanie, Q&A i plany na przyszłość!

Jakie są Wasze wrażenia? Co jeszcze chcielibyście się nauczyć? Czy jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania w fotografii?

Warsztaty zawierają:

 • 16 godzin nauki
 • 2 spotkania warsztatowe
 • Materiały edukacyjne
 • Dostęp do zasobów online
 • Kurs możliwy po polsku lub angielsku
 • Dyplom uczestnictwa
grupa do 10 osób
3 200 + 23% vat
grupa do 20 osób
5 120 + 23% vat
Wyceń Twoje warsztaty
Powyższa cena jest kwotą orientacyjną. Ostateczna wycena zależy od lokalizacji warsztatów, odstępu pomiędzy spotkaniami czy modyfikacji programu zajęć.

Chcesz wiedzieć więcej o tym programie?

Chcesz wiedzieć więcej o tym programie?

Najlepiej by było. Staramy się, aby nasze zajęcia miały charakter warsztatowy. Łączymy teorię z robieniem zdjęć. Zatem rozwiązanie, w którym każdy uczestnik ma indywidualny aparat to najlepsza opcja. Istnieje możliwość wypożyczenia przez nas sprzętu dla uczestników zajęć, jednak musimy ustalić to wcześniej.

Tak, jesteśmy elastyczni w granicach logicznego rozkładu materiału. Możemy modyfikować poszczególne punkty, zmienić czas zajęć czy łączyć program z innych kursów w naszej ofercie. Wszystkie te sprawy zawsze ustalamy indywidualnie z organizatorem. Wiedza o Waszych oczekiwaniach względem zajęć to najlepsze, co może spotkać instruktora :)

Z doświadczenia wiemy, że jeden instruktor może sumiennie zaopiekować się maksymalnie 8-10 osobową grupą. W zależności od Waszych potrzeb możemy przyjechać do Was w 2, lub nawet 3-osobowym składzie. Nie boimy się większych grup warsztatowych, jednak pamiętajcie, że uczestnikom zawsze lepiej skupić się w mniejszym gronie. Zatem zajęcia w przedziale 6-15 będą bardziej efektywne niż w grupie 25 osobowej.

Tak. Na wszystkie usługi wystawiamy fakturę z 23% stawką VAT.

Powyższe ceny są to jedynie orientacyjne kwoty. Finalne koszty zależą głównie od Waszej lokalizacji. Istotnym czynnikiem jest fakt, czy zajęcia zrealizujemy dzień po dniu, czy konieczny będzie dwukrotny przyjazd do Was. Po oszacowaniu kosztów dojazdu i noclegu dla instruktorów - przedstawimy Wam ostateczną ofertę. Aby ją uzyskać napiszcie do nas na hello@uczymyfotografii.pl.

Ucz się od najlepszych

#TeamUczymyFotografii

Nasz zespół to doświadczeni instruktorzy fotografii. Zajęcia edukacyjne i warsztaty prowadzimy od lat. Potrafimy mówić tak, aby zainteresować grupę tematem.

Podobne kursy

Top